Gebze Alçıpan İşleri

Alçıpan uygulamaları gerçekten ustalık ve tecrübe gerektirir. Bundan dolayıdır ki bu mesleğe yıllarını vermiş profesyonel ustalardan oluşan kadromuzla hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz. Gebze Tadilat olarak “Tam da istediğim gibi olmuş” diyebilmeniz için çalışıyoruz.

Alçıpan İşleri

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Alçıpan Neden Tercih Edilmelidir?

Alçıpan’ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır ve bundan dolayı bakteri üretmesi mümkün değildir.

Alçıpan yangına oldukça dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5 santimetre genişliğindeki en basit alçıpan duvar, olası bir yangına karşı 30 dakika boyunca dayanacaktır.

Diğer bir özelliği ise esnekliğidir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.

Ayrıcan alçıpan hafiftir, 1 metre boyaya hazır alçıpan bölme duvar, tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.

Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında ise kendi bünyesine hapseder. Kısacası ortamın nem oranını dengeler.

Alçıpan bölme duvarlar, kesinlikle yer kaybına yol açmaz. Minimum 7.5 santimetrelik duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilirsiniz. Böylece mekanınızı istediğiniz zaman genişletebilir veya küçültebilirsiniz.

Hızlı ve kolay montaj imkanı sayesinde işçilikten ve zamandan büyük ölçüde tasarruf edersiniz.

Tüm alçıpan uygulamalarınız için Gebze Tadilat personeli ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Daha kaliteli bir hizmet için bizi tercih edebilirsiniz.

Alçıpan İşleri
İconları Göster
İconları Gizle